თუ მიშა იტყვის, რომ პოლიტიკაში შემოდის, ხდება „ნაციონალური მოძრაობის“ მთავარი პოლიტიკური სუბიექტი და პრემიერობის კანდიდატი, ეს გაამარტივებს თამაშის წესებს - ნანუკა ჟორჟოლიანი
ნანუკა ჟორჟოლიანის განცხადებით, ის „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარეობაზე ფიქრობს და ამისთვის საკუთარი პირობები აქვს, რომელთა შორის მთავარია მიხეილ სააკაშვილის პოლიტიკური გეგმების მკაფიოდ განსაზღვრა.
ამის შესახებ ჟორჟოლიანმა „ტვ პირველის“ ეთერში განაცხადა.
მისი თქმით, სააკაშვილმა უნდა დააფიქსიროს, რომ მისი მთავარი პოლიტიკური ველი საქართველოა და ღიად განაცხადოს, აპირებს თუ არა აქტიურ პოლიტიკაში დაბრუნებას.
ჟორჟოლიანის შეფასებით, სააკაშვილის ბოლო სასამართლო პროცესზე გაკეთებული განცხადება, რომლის მიხედვითაც, ციხიდან გამოსვლის შემდეგ ხელისუფლებაში მოსვლის ხედვა აქვს, მნიშვნელოვანი პოლიტიკური სიგნალია.
მისივე თქმით, ოპოზიციური სპექტრის წარმომადგენლებთან პირადი საუბრებიდან მიღებული შთაბეჭდილებით, სააკაშვილის მხრიდან მკაფიო პოლიტიკური არჩევანის დაფიქსირება პოლიტიკურ პროცესს უფრო გასაგებსა და პროგნოზირებადს გახდის.
„მე მიშასგან უკვე მივიღე ცხადი სიგნალი, რომ ის ემზადება. თუ მიშა იტყვის, რომ პოლიტიკაში შემოდის, ხდება „ნაციონალური მოძრაობის“ მთავარი პოლიტიკური სუბიექტი და პრემიერობის კანდიდატი, ეს გაამარტივებს თამაშის წესებს“, – განაცხადა ჟორჟოლიანმა.
მისი შეფასებით, „ნაციონალური მოძრაობა“ პოლიტიკურად გაძლიერდება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ პარტიაში ლიდერობის საკითხზე სრული სიცხადე იქნება და პარტიის ლიდერად მიხეილ სააკაშვილი მკაფიოდ წარმოჩინდება.
ჟორჟოლიანის თქმით, მნიშვნელოვანია, სააკაშვილი საზოგადოებამ დაინახოს როგორც ქართველი პოლიტიკოსი, რომელიც საკუთარი პარტიისა და ქვეყანაში არსებული რეალობის შეცვლისთვის იბრძვის.
„ნაციონალური მოძრაობისთვის“ და მიხეილ სააკაშვილისთვის მნიშვნელოვანია, პარტია ეფექტური გახდეს, გააძლიეროს საკუთარი პოლიტიკური სიმძიმის ცენტრი და ამით ნებისმიერი პოლიტიკური ალიანსისთვის სანდო და მისაღები პარტნიორი იყოს“, – განაცხადა ნანუკა ჟორჟოლიანმა.

If Misha says he is entering politics, becoming the main political subject of the “National Movement” and a candidate for prime minister, this will simplify the rules of the game - Nanuka Zhorzholiani
According to Nanuka Zhorzholiani, she is thinking about becoming the chairman of the “United National Movement” and has her own conditions for this, the most important of which is to clearly define Mikheil Saakashvili’s political plans.
Zhorzholiani stated this on TV Pirveli.
According to her, Saakashvili should state that his main political field is Georgia and openly declare whether he intends to return to active politics.
According to Zhorzholiani, Saakashvili’s statement made during his recent trial, according to which he has a vision of coming to power after being released from prison, is an important political signal.
According to him, based on his personal conversations with representatives of the opposition spectrum, Saakashvili’s clear political choice will make the political process more understandable and predictable.
“I have already received a clear signal from Misha that he is preparing. If Misha says that he is entering politics, becomes the main political subject of the National Movement and a candidate for prime minister, this will simplify the rules of the game,” said Zhorzholiani.
In his assessment, the National Movement will be politically strengthened only if there is complete clarity on the issue of leadership in the party and Mikheil Saakashvili is clearly presented as the party leader.
According to Zhorzholiani, it is important for the public to see Saakashvili as a Georgian politician who is fighting to change the reality in his own party and the country.
"It is important for the National Movement and Mikheil Saakashvili that the party becomes effective, strengthens its political center of gravity, and thus becomes a reliable and acceptable partner for any political alliance," said Nanuka Zhorzholiani.