უცხო ქვეყნის 85 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეების განმავლობაში, უცხო ქვეყნის 85 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: თურქეთის, ინდოეთის, თურქმენეთის, აზერბაიჯანის, რუსეთის, ეგვიპტის, ბელარუსის, უზბეკეთის, ეთიოპიის, იორდანიის, კუბის, ვიეტნამის, ბანგლადეშის, ნიგერიის, პაკისტანის, ტაილანდის, ფილიპინების და სხვა სახელმწიფოების – ჯამში 85 მოქალაქე.
მიმდინარე წლის განმავლობაში, მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ საქართველოდან უკვე გაძევებულია 2726 უცხოელი არალეგალი, რაც გასული წლის ჯამურ მაჩვენებელს ორჯერ აღემატება.

85 Foreign Citizens Deported from Georgia
Employees of the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs, in close coordination with the relevant units of the Ministry, have deported 85 foreign citizens from Georgia in recent days.
As a result of the complex measures taken by the Migration Department, 85 citizens of Turkey, India, Turkmenistan, Azerbaijan, Russia, Egypt, Belarus, Uzbekistan, Ethiopia, Jordan, Cuba, Vietnam, Bangladesh, Nigeria, Pakistan, Thailand, the Philippines and other countries were deported from the country.
In accordance with the current legislation, the deported persons were banned from entering the country.
During the current year, 2,726 illegal aliens have already been expelled from Georgia by the Migration Department, which is twice the total figure for last year.