ჩვენ უკვე წავედით სერიოზულ კომპრომისზე ესკალაციის თავიდან ასაცილებლად, მეტ კომპრომისზე ვერ წავალთ - ბექა წიქარიშვილი
„თეთრი ხმაურის მოძრაობის“ წევრის, ბექა წიქარიშვილის განცხადებით, რუსთაველის გამზირზე აქციის დასრულება სწორი ნაბიჯი იყო, რათა არ მომყდარიყო დაპირისპირება. ამის შესახებ აქტივისტმა შინაგან საქმეთა მინისტრ გიორგი გახარიასა და რუსთაველზე გამართული აქციის მონაწილეებს შორის შეხვედრამდე განაცხადა.
მან აღნიშნა, რომ დღევანდელი შეხვედრა ტექნიკური ხასიათისაა და მასზე უნდა შეთახნმდნენ სამომავლო მუშაობის შემდგომ ფორმატზე.
„ჩვენ, უპირველეს ყოვლისა, ფორმატი უნდა შევათანხმოთ. უნდა წარვადგინოთ გუნდი, რომელთან ერთადაც ვაპირებთ მათთან თანამშრომლობას. კონკრეტული ადამიანები, თუ ვინ იქნებიან ამ ფორმატში ჩართულები, ჯერ შეთანხმებული არაა და ამიტომ ეს არის პრინციპული, რათა ჩვენ გვქონდეს ლეგიტიმაცია საუბრის. საზოგადოების ნდობისთვის გვჭირდება ეს ყველაფერი.
ჩვენ უკვე წავედით სერიოზულ კომპრომისზე ესკალაციის თავიდან ასაცილებლად და მეტ კომპრომისზე ვერ წავალთ. აქციის დასრულება სწორი ნაბიჯი იყო, ჩემი აზრით. მე დაპირისპირებას ვერ დავუშვებდი", - განაცხადა წიქარიშვილმა.
გუშინ აქციის პარალელურად ნაციონალისტურმა ჯგუფებმა კონტრაქცია გამართეს. ისინი ცდილობდნენ პოლიციელთა კორდონის გარღვევას და პარლამენტთან შეკრებილ ხალხამდე შეღწევას. ისინი აგრესიულად იქცეოდნენ. ისმოდა ძალადობრივი შეძახილები აქცია „ჩვენი თავისუფლებისთვის“ შეკრებილთა მისამართით.