გლდანში საქართველოს ბანკის ფილიალი დააყაჩაღეს
გლდანში საქართველოს ბანკის ფილიალი დააყაჩაღეს. შემთხვევა დაახლოებით დილის 09:00 საათისთვის მოხდა. გავრცელებული ინფორმაციით, მძარცველი ერთი იყო.
წაღებული თანხის ოდენობა ჯერჯერობოთ უცნობია.
ბანკის დაყაჩაღების ფაქტი მედიანიუსს შინაგან საქმეთა სამინისტროში დაუდასტურეს. უწყების ინფორმაციით, სისხლის სამართლის საქმე 179-ე მუხლით დაიწყო, რაც ყაჩაღობას გულისხმობს.
„შინაგან საქმეთა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური განმარტავს, რა საქმეზე მიმდინარეობს უწყებაში საქართველოს ყოფილი ვიცე-პრემიერის, ლევან დავითაშვილისა და ნავთობისა და გაზის კორპორაციის ყოფილი გენერალური დირექტორის, გიორგი ჩიქოვ
საქართველოს პროკურატურის ინფორმაციით, ნიკოლოზ კვარაცხელიას შეკვეთით, ჯგუფურად განზრახ მკვლელობის ორგანიზების სისხლის სამართლის საქმე გახსნილია.
უწყების ცნობით, პროკურატურამ, ნიკოლოზ კვარაცხელიას შეკვეთით, ჯგუფურად გ
თბილისის სააპელაციო სასამართლომ ძალაში დატოვა საქალაქო სასამართლოს განაჩენი და პოეტი ზვიად რატიანი პატიმრობაში დატოვა.
ინფორმაციისთვის, რატიანს 2025 წლის 9 ოქტომბერს ორი წლით თავისუფლების აღკვეთა მიესაჯა.
დღევანდელ სხდომ
თეთრიწყაროს რაიონული სასამართლოს მოსამართლე ვლადიმერ ხუჭუას წარდგინებები საკონსტიტუციო სასამართლომ არსებითად განსახილველად არ მიიღო. ამის შესახებ ინფორმაციას ვლადიმერ ხუჭუა ავრცელებს.
როგორც ის აცხადებს, საქართველოს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით სხვადასხვა დროს შვიდი პირი დააკავეს.