რამდენჯერაც აქცია დავგეგმე, იმდენჯერ ხან პოლიტიკურ ჭრილში გაატარეს, ხან ისე გაატარეს, აღარ მინდა, ჩემ გამო ხალხმა შეურაცხყოფილად იგრძნოს თავი -ზაზა სარალიძე
ხორავას ქუჩაზე მოკლული დავით სარალიძის მამის, ზაზა სარალიძის თქმით, აქციებს აღარ გამართავს, რადგან არ სურს, მოსახლეობამ „შეურაცხყოფილად იგრძნოს თავი“. მან განმარტა, რომ რამდენჯერაც მან აქცია დაგეგმა, იმდენჯერ გაატარეს პოლიტიკურ ჭრილში ან „ისე გაატარეს“.
სარალიძემ განაცხადა, რომ დღეს, 19:00 საათისთვის შსს-სთან დაგეგმილი აქცია მისი ორგანიზებული არაა და ამის შესახებ არაფერი არ იცის.
„აქცია მე არ დამიგეგმავს გამომდინარე იქიდან, რომ ხალხს აღარ ვაწუხებ. აქციას დაგეგმავდა ის, ვისაც სურს სამართლიანობის აღდგენა. მე რამდენჯერაც აქცია დავგეგმე, იმდენჯერ ხან პოლიტიკურ ჭრილში გაატარეს, ხან ისე გაატარეს. აღარ მინდა ჩემ გამო ხალხმა შეურაცხყოფილად იგრძნოს თავი. პარტიებთანაც არასდროს მითანამშრომლია. არასდროს მითქვამს პარტიებისთვის, გვერდით დამიდექით-მეთქი. ერთადერთხელ მოვუწოდე და ვითათბირეთ თემაზე, მაგრამ მაინც გვერდზე გავწიე, იქიდან გამომდინარე, რომ ამ საქმეში კონკრეტული პარტიების ჩარევა საჭიროდ არ ჩავთვალე. რაც შეეხება ხალხს, თუ ვინმეს სურს სამართლიანობის აღსადგენად ბრძოლა, გზას არავის არ ვუკეტავ“, - განაცხადა სარალიძემ, რომელიც მეორე დღეა შსს-ის ეზოში იმყოფება.
სარალიძემ დაამატა, რომ შს მინისტრთან შეხვედრას არ ითხოვს.
„გიორგი გახარიასთან შეხვედრას არ ვითხოვ. გახარიას, თუ თვითონ უნდა შეხვედრა, ეს არ ვიცი, მაგრამ შევხვდები მხოლოდ იმ შემთხვევაში, როდესაც ბრძანება ეკავება ხელში კალანდიას დაკავების შესახებ. ამ თემასთან დაკავშირებით არავინ ჩამოსულა სამინისტროდან ჩემთან", - აღნიშნა სარალიძემ.
სარალიძემ განაცხადა, რომ დიაბეტი აწუხებს, თუმცა ამ დროისთვის თავს ნორმალურად გრძნობს.
„რაც შეეხება შიმშილობას, მე არც მითქვამს, რომ შიმშილობას ვიწყებ-მეთქი. აქ ისეთი პირობები ნამდვილად არ მაქვს, რომ საჭმელ-სასმელი თავზე მეყაროს...
დიაბეტი მაქვს, თუმცა ახლა ჩვეულებრივად ვგრძნობ თავს“, - განაცხადა სარალიძემ.
ცნობისთვის, ზაზა სარალიძემ ღამე შსს-ის ეზოში გაათენა. მან განაცხადა, რომ არ დატოვებს შსს-ს იქამდე, სანამ მისი შვილის მკვლელებს, „მათ შორის მიხეილ კალანდიას“, არ დააკავებენ.
სოციალურ ქსელში დღეს, 19:00 საათზე, შსს-სთან ზაზა სარალიძის მხარდამჭერი აქცია დააანონსეს.