რუსთავი 2 არის კრიმინალური კომპანია, იგი ფინანსდება “ჯორჯიან მანგანეზისაგან” ანუ ზესტაფონისა და ჭიათურის მშრომელებისაგან მოპარული ფულით - რომან გოცირიძე
ამ პოსტით რუსთავი 2 მაინც კმაყოფილი დარჩება. ამ საღამოს მთავარ გადაცემაში ვიხილავთ მყვირალა სათაურს: “რომან გოცირიძის აზრით ეშმაკი სამართლიანია”! - წერს სოციალირ ქსელში ოპოზიციონერი პოლიტიკოსი რომან გოცირიძე.
"თუ ვიცით, რომ “იმედს”ოფიციალურად აფინანსებენ ბიძინა ივანიშვილთან და ირაკლი რუხაძესთან დაკავშირებული სტრუქტურები, მათ შორის “ქართუბანკი” და მათ წინაშე დაუგროვდა 500 მილიონ ლარამდე დავალიანება( რომელსაც არასდროს გადაიხდის), სრულიად საიდუმლოა, თუ ვინ აფინანსებს რუსთავი 2-ს. “იმედისგან” განსხვავებით, აუდიტის ანგარიშში მხოლოდ ვალის ოდრენობაა მოცემული და არ არის დასახელებული, თუ ვისგან არის ეს ვალი აღებული. დღეისათვის რუსთავი 2-ის დავალიანება არის 200 მილიონი ლარი, ანუ ნორმალური მიდგომით კომპანია გაკოტრებულია. რუსთავი 2 არის კრიმინალური კომპანია, იგი ფინანსდება “ჯორჯიან მანგანეზისაგან” ანუ ზესტაფონისა და ჭიათურის მშრომელებისაგან მოპარული ფულით, რომელიც ოფშორებში ილექება და შემდეგ უკან ბრუნდება რომელიღაც ქართულ შპს-ში, რომლის სახელი გასაიდუმლოებულია და შემდეგ ირიცხება ამ ტელევიზიის ანგარიშზე. ვერ ასცდება სანქციები. დღეს ეს პრორუსული ტელევიზია მირეკავს, იწერს ჩუმად საუბარს და მოჰყავს წლების განმავლობაში საპატრიარქოს მისამართით გამოთქმული ჩემი კრიტიკული სიტყვები და მეკითხება, ახლაც ამ აზრზრე ვარ თუ არა. ეს ამორალური არხი სპეკულირებს პატრიარქის გარდაცვალებით, ხალხის ემოციური მდგომარეობით და საპატრიარქოს მისამართით მიმართული კრიტიკა უნდა რომ ჩემს წინააღმდეგ გამოიყენოს. რაც შეეხება ჩემს მოსაზრებებს, რომ საპატრიარქოში არიან პრორუსულად განწყობილი სასულიერო პირები; მჭიდროა მათი კავშირი “ოცნების” მოძალადე რეჟიმთან; სინოდში ზოგიერთი მღვდელი არის აშკარა პუტინისტი; უკრაინისადმი მათი დამოკიდებულება არის არაჰუმანური; არ უნდა ფინანსდებოდეს ეს ინსტიტუტი ბიუჯეტიდან; სამარცხვინოა, როცა ხმას არ იღებენ იმ დაპატიმრებებზე და სასტიკ ძალადობაზე, რასაც ხელისუფლება სჩადის( ელენე ხოშტარიაზე, 4 შვილის დედაზეც კი ხმა არ ამოუღიათ) და ასე შემდეგ-აღნიშნული პოზიციები არ დამიმალავს და მომავალშიც მწვავე იქნება ჩემი კრიტიკა, თუ ეს კურსი გაგრძელდება. ამის რისკი კი ნამდვილად არსებობს, რადგან დიდი ალბათობით, მომავალი პატრიარქი სინოდის პრორუსული ფრთიდან უფრო იქნება არჩეული, ვიდრე არაპრორუსულიდან. რუსთავი 2-ის დოყლაპია დირექტორს და საინფორმაციი სამსახურის გაიძვერა უფროსს მინდა ვუთხრა: სანამ ფარულად ჩასაწერად ვინმეს გამოაგზავნიდეთ, ერთ ჩემ დაკვირვებას გაგანდობთ, რომელმაც კანონზომიერების სახე მიიღო: ვინც მე უსამართლოდ მებრძვის, ცუდად ამთავრებს:)) თუ ვინ უზრუნველყოფს ამას, ჯერჯერობით ვერ დავადგინე. შეიძლება ეს იყოს მაღალი ღმერთი ცაში, ან ბუნების ძალა უთვალავი კავშირებით, ან სამართლიანი ეშმაკი, ისეთი, როგორიც ვოლანდია “ოსტატი და მარგარიტაში”. ვიღაც რომ სჯის, ფაქტია:)) ამ პოსტით რუსთავი 2 მაინც კმაყოფილი დარჩება. ამ საღამოს მთავარ გადაცემაში ვიხილავთ მყვირალა სათაურს: “რომან გოცირიძის აზრით ეშმაკი სამართლიანია”, - წერს რომან გოცირიძე.

Rustavi 2 is a criminal company, it is financed with money stolen from “Georgian Manganese”, that is, from the workers of Zestaponi and Chiatura - Roman Gotsiridze
Rustavi 2 will at least be satisfied with this post. Tonight in the main program we will see a screaming headline: “In Roman Gotsiridze’s opinion, the devil is fair”! - writes opposition politician Roman Gotsiridze on the social network.
"If we know that Imedi is officially financed by structures related to Bidzina Ivanishvili and Irakli Rukhadze, including Kartubank, and has accumulated a debt of up to 500 million GEL to them (which it will never pay), it is a complete mystery who is financing Rustavi 2. Unlike Imedi, the audit report only states the amount of debt and does not name who this debt was taken from. Currently, Rustavi 2's debt is 200 million GEL, which means that the company is bankrupt by normal standards. Rustavi 2 is a criminal company, it is financed by money stolen from "Georgian Manganese", that is, from the workers of Zestaponi and Chiatura, which is deposited offshore and then returned to some Georgian LLC, the name of which is kept secret and then transferred to this On the television account. Sanctions cannot be bypassed. Today, this pro-Russian television called me, recorded a silent conversation and quoted my critical words expressed over the years against the Patriarchate and asked me if I still hold this opinion. This immoral channel speculates on the death of the Patriarch, the emotional state of the people, and wants to use the criticism directed at the Patriarchate against me. As for my opinions, that there are pro-Russian clergy in the Patriarchate; their connection with the violent regime of the “Dream” is close; some priests in the Synod are clear Putinists; their attitude towards Ukraine is inhumane; this institution should not be financed from the budget; it is shameful when they do not speak out about the arrests and brutal violence that the authorities are committing (they did not even speak out against Elene Khoshtaria, a mother of 4 children), and so on. I will not hide the above-mentioned positions, and my criticism will be sharp in the future if this course continues. There is a real risk of this, because it is highly likely that the future patriarch will be elected from the pro-Russian wing of the Synod rather than from the non-pro-Russian one. I would like to say to the doklapiya director of Rustavi 2 and the scheming head of the information service: before you send someone to secretly record, I will entrust you with one observation of mine, which has taken the form of a law: whoever fights me unjustly ends badly:)) I have not yet been able to determine who ensures this. It may be a high God in heaven, or a force of nature with countless connections, or a just devil, like Woland in “The Master and Margarita”. If someone is punishing, it is a fact:)) Rustavi 2 will at least be satisfied with this post. In the main program tonight, we will see the screaming headline: “Roman "In Gotsiridze's opinion, the devil is fair!" - writes Roman Gotsiridze.