რაიმე მიზეზით შეთანხმება მალე თუ არ იქნება მიღწეული, ირანში ჩვენს „ყოფნას“ ქვეყნის ელექტროენერგიის გენერაციის ობიექტების, ნავთობის ჭაბურღილებისა და ხარგის კუნძულის განადგურებით დავასრულებთ - დონალდ ტრამპი
აშშ-ის პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის განცხადებით, ამერიკის შეერთებული შტატები ირანში სამხედრო ოპერაციების დასრულების საკითხზე „ახალ და უფრო გონივრულ რეჟიმთან“ სერიოზულ მოლაპარაკებებს აწარმოებს.
ტრამპის თქმით, ამ მიმართულებით „დიდი პროგრესია“ მიღწეული, თუმცა თუ შეთანხმება მალე არ შედგება და ჰორმუზის სრუტე დაუყოვნებლივ არ გაიხსნება, აშშ ირანში საკუთარ „ყოფნას“ ქვეყნის ელექტროენერგიის გენერაციის ობიექტების, ნავთობის ჭაბურღილებისა და ხარგის კუნძულის განადგურებით დაასრულებს.
მისივე განცხადებით, აღნიშნულ ობიექტებზე ამერიკას ამ დრომდე მიზანმიმართულად არ მიუტანია იერიში. ტრამპმა ასევე აღნიშნა, რომ სამიზნე შესაძლოა გამხდარიყო გამტკნარების ქარხნებიც.
„ეს იქნება პასუხი იმ მრავალ ამერიკელ ჯარისკაცსა და სხვებზე, რომლებიც ირანმა ძველი რეჟიმის 47-წლიანი „ტერორის მმართველობის“ პერიოდში დახოცა“, - წერს ტრამპი.

If for some reason an agreement is not reached soon, we will end our “presence” in Iran by destroying the country’s power generation facilities, oil wells and Kharg Island - Donald Trump
According to US President Donald Trump, the United States is in serious talks with a “new and more reasonable regime” on ending military operations in Iran.
According to Trump, “great progress” has been made in this direction, but if an agreement is not reached soon and the Strait of Hormuz is not opened immediately, the US will end its “presence” in Iran by destroying the country’s power generation facilities, oil wells and Kharg Island.
According to him, the US has not targeted these facilities so far. Trump also noted that desalination plants could also be targeted.
"This will be in response to the many American soldiers and others that Iran has killed during the old regime's 47-year 'reign of terror,'" Trump wrote.