იმერეთში პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო, დაკავებულია უკრაინის ორი მოქალაქე
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით უკრაინის მოქალაქეები: 2000 წელს დაბადებული ვ.მ. და იმავე წელს დაბადებული ნ.უ. დააკავეს.
„სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და დროებითი საცხოვრებელი  სახლების ჩხრეკისას, ასევე საგამოძიებო ექსპერიმენტის დროს მათ მიერ მითითებული ადგილებიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ და ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 260-ე კვარტა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს“, – ნათქვამია შსს-ს ინფორმაციაში.

Police seize large quantities of drugs in Imereti, two Ukrainian citizens arrested
Officers of the Imereti Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia arrested Ukrainian citizens: V.M., born in 2000, and N.U., born in the same year, on charges of facilitating the illegal purchase, storage and sale of large and especially large quantities of drugs.
“During the search of the personal and temporary residences of the accused, as well as during the investigative experiment, law enforcement officers seized a large quantity of the drug “Methadone” and materials necessary for packaging the drug as evidence from the places indicated by them.
The investigation is underway under Articles 260 and 260-four of the Criminal Code, which provides for up to 20 years of imprisonment or life imprisonment,” the MIA said in a statement.