23 აპრილიდან ხაჯალია-სუფსის მონაკვეთზე მოძრაობა 51 დღით შეიზღუდება
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, 2026 წლის 23 აპრილიდან შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ხაჯალია-სუფსის საავტომობილო გზაზე 51 დღის განმავლობაში პერიოდული სარეაბილიტაციო სამუშაოები ჩატარდება და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესაბამისი ღონისძიებები განხორციელდება.
სამუშაოების პერიოდში აღნიშნულ მონაკვეთზე გრიგოლეთის მიმართულებით სატრანსპორტო საშუალებების მოძრაობა აიკრძალება. ნიგვზიანის წრიულიდან ავტომობილები მოძრაობას პირდაპირ გააგრძელებენ საერთაშორისო მნიშვნელობის სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის საავტომობილო გზის გამოყენებით.

Traffic on the Khajalia-Supsi section to be restricted for 51 days from April 23
According to the Roads Department of the Ministry of Infrastructure, from April 23, 2026, periodic rehabilitation works will be carried out on the Khajalia-Supsi road of internal state importance for 51 days and relevant traffic safety measures will be implemented.
During the work period, traffic on the mentioned section in the direction of Grigoleti will be prohibited. Vehicles from the Nigvziani circle will continue their movement directly using the Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti road of international importance.