ირაკლი კობახიძე ყველა ჩვენ მეგობარი და პარტნიორი ქვეყნის ელჩს მუდმივად საქმეს ურჩევს და თითს უქნევს - გრიგოლ გეგელია
„ლელო-ძლიერი საქართველოს“ წევრი გრიგოლ გეგელია ეხმაურება  პრემიერ-მინისტრის, ირაკლი კობახიძის განცხადებას, ევროკავშირის ელჩის დაბარების მიზანშეწონილობის შესახებ.
„დღეს, თუ ვინმე ემუქრება საქართველოს დაპირისპირებით და გაღარიბებით ეს არის, უპირველეს ყოვლისა, კობახიძე და მისი ადმინისტრაცია,რომელმაც ყველაფერი გააკეთა იმისთვის, რომ ქართველები დაეპირისპირებინა ერთმანეთთან და დაეთესა შუღლი. გაეღარიბებინა ჩვენი ერი და არაფერი გაეკეთებინა იმისთვის, რომ ამ ერის პოტენციალი და ევროპული მისწრაფება განხორციელდეს. ამიტომაც მე მას ვურჩევდი, ჩაიხედოს სარკეში და ნაცვლად ევროპული კავშირის ელჩისა და ევროკავშირის სხვადასხვა ელჩის დაბარებისა, ეყოს იმის შნო, რომ დაიბაროს ირანის ელჩი, რომელიც გვემუქრებოდა ძალიან საშიში ენით, დაიბაროს უნგრეთის ელჩი და მას გამოჰკითხოს, რუსეთის ჯაშუში რომ მუშაობდა უნგრულ დიპლომატიურ სამსახურში, როგორ მოხდა,რომ ოთხი წლის განმავლობაში აქ იყო და ჩვენთვის არაფერი არ არის ცნობილი, ამ დროის განმავლობაში, ასევე მსტოვრობდა თუ არა ასევე, რუსეთის ინტერესების სასარგებლოდ. ჩვენ ვხედავთ, რომ კობახიძე არცერთ ჯერზე არ იბარებს არცერთ იმ ელჩს, რომელთაც რეალურად უნდა დაუსვას კონკრეტული კითხვები ქართველი ხალხის ინტერესების სახელით. სამაგიეროდ, ყველა ჩვენ მეგობარ და პარტნიორი ქვეყნის ელჩს მუდმივად საქმეს ურჩევს და თითს უქნევს, რაც კიდევ ერთხელ გამოხატულებაა იმისსა, რომ ირაკლი კობახიძე არის რუსი და ემსახურება რუსულ ეროვნულ ინტერესებს და არა ქართულ ეროვნულ ინტერესებს“- განაცხადა გრიგოლ გეგელიამ.
ცნობისთვის, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის განცხადებით, როცა ევროკავშირის ელჩი ქართველ ხალხს ემუქრება სამოქალაქო ომით და გაღარიბებით, ეს უბრალოდ წარმოუდგენელია. კობახიძის თქმით, რა თქმა უნდა, ამისთვის ელჩის დაბარება არის მიზანშეწონილი.

Irakli Kobakhidze constantly advises and points the finger at the ambassadors of all our friends and partner countries - Grigol Gegelia
"Lelo-Strong Georgia" member Grigol Gegelia responds to Prime Minister Irakli Kobakhidze's statement on the advisability of summoning the EU ambassador.
"Today, if anyone threatens Georgia with confrontation and impoverishment, it is, first of all, Kobakhidze and his administration, who have done everything to pit Georgians against each other and sow discord. To impoverish our nation and have done nothing to realize the potential and European aspirations of this nation. That is why I would advise him to look in the mirror and instead of summoning the European Union ambassador and various EU ambassadors, to think about summoning the Iranian ambassador, who has been threatening us with very dangerous language, summoning the Hungarian ambassador and questioning him about how a Russian spy worked in the Hungarian diplomatic service, how it happened that he was here for four years and we do not know anything, during this time, whether he was also working for the interests of Russia. We see that Kobakhidze does not summon any of the ambassadors who actually "He should ask specific questions in the name of the interests of the Georgian people. Instead, all our friendly and partner countries constantly advise the ambassador on the matter and point the finger, which is once again an expression of the fact that Irakli Kobakhidze is Russian and serves Russian national interests, not Georgian national interests," said Grigol Gegelia.
For information, according to Prime Minister Irakli Kobakhidze, when the EU ambassador threatens the Georgian people with civil war and impoverishment, this is simply unthinkable. According to Kobakhidze, of course, summoning the ambassador for this is appropriate.