შალვა პაპუაშვილი ოფიციალური ვიზიტით მონტენეგროში გაემგზავრა
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი ოფიციალური ვიზიტით მონტენეგროს ქალაქ ბუდვაში გაემგზავრა, სადაც მონაწილეობას მიიღებს ხმელთაშუა ზღვის საპარლამენტო ასამბლეის (PAM) წევრი და პარტნიორი ქვეყნების პარლამენტების თავმჯდომარეების რიგით პირველ სამიტში.
საქართველოს პარლამენტის ინფორმაციით, ღონისძიებაში შალვა პაპუაშვილი მონაწილეობას მიიღებს, როგორც შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის ორგანიზაციის საპარლამენტო ასამბლეის (PABSEC) პრეზიდენტი.
სამიტის ფარგლებში დაგეგმილია შალვა პაპუაშვილის სიტყვით გამოსვლა და სხვადასხვა ქვეყნის პარლამენტის თავმჯდომარეებთან ორმხრივი შეხვედრები.
დელეგაციის შემადგენლობაშია ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის ორგანიზაციის საპარლამენტო ასამბლეაში საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დელეგაციის ხელმძღვანელი ირაკლი მეზურნიშვილიც.

Shalva Papuashvili leaves for official visit to Montenegro
The Speaker of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili, has left for an official visit to the city of Budva, Montenegro, where he will participate in the first summit of the Speakers of Parliaments of the Parliamentary Assembly of the Mediterranean (PAM) member and partner countries.
According to the Georgian Parliament, Shalva Papuashvili will participate in the event as the President of the Parliamentary Assembly of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC).
Shalva Papuashvili is scheduled to deliver a speech and hold bilateral meetings with the Speakers of Parliaments of various countries as part of the summit.
The delegation also includes Irakli Mezurnishvili, First Deputy Chairman of the Economic Policy Committee and Head of the Permanent Delegation of the Georgian Parliament to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation Organization.