საქართველოში კომპანია „ტეზერის“ შემოსვლა უმნიშვნელოვანესი გზავნილია საერთაშორისო საინვესტიციო სამყაროსთვის - ირაკლი კობახიძე
საქართველოში კომპანია „ტეზერის“ შემოსვლა უმნიშვნელოვანესი გზავნილია საერთაშორისო საინვესტიციო სამყაროსთვის – ეს ფაქტი აჩვენებს, რომ ჩვენი ქვეყნის მიმართ ინვესტორების ნდობა თანდათან იზრდება, საქართველო სანდო და საიმედო პარტნიორია საერთაშორისო კომპანიებისთვის, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ Tether-ის საინვესტიციო პროექტის პრეზენტაციაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
როგორც მთავრობის მეთაურმა აღნიშნა, კომპანიას დაგეგმილი აქვს ძალიან მასშტაბური ინვესტიციების განხორციელება სხვადასხვა სფეროში და ეს ყველაფერი მნიშვნელოვნად სცილდება ბიზნესინტერესების სფეროს. მისივე თქმით, თანამშრომლობას აქვს ორიენტაცია ფართო საზოგადოებრივ სარგებელზე.
„მოხარული ვარ, რომ დღეს ვმონაწილეობ ამ ძალიან მნიშვნელოვანი ღონისძიების გახსნაში.  მინდა, მკაფიოდ აღვნიშნო, რომ „ტეზერთან“ თანამშრომლობის დაწყებით ჩვენ ვდგამთ ახალ, ძალიან მნიშვნელოვან და ძალიან საინტერესო ნაბიჯს ჩვენი ეკონომიკური განვითარების გზაზე.
კომპანია „ტეზერი“ არის გლობალური ტექნოლოგიური ლიდერი, რომელიც ფლობს დაახლოებით 200 მლრდ დოლარის აქტივებს და მართავს ოქროს რეზერვებს, დღეს ის არის ტრადიციულ და ციფრულ ეკონომიკებს შორის ძალიან მძლავრი ხიდი. ჩვენ მოხარულები ვართ, რომ „ტეზერი“ ახლა უკვე ხდება ჩვენი ეკონომიკური ეკოსისტემის შემადგენელი ნაწილიც.
ამ პარტნიორობის ყველაზე ამბიციური გამოხატულებაა კომპანიის გეგმა, გამოუშვას ქართული ლარის ციფრული ანალოგი – ჯიელტი (GELt). ასევე, მოხარული ვართ, რომ კომპანიას დაგეგმილი აქვს ძალიან მასშტაბური ინვესტიციების განხორციელება სხვადასხვა სფეროში, განსაკუთრებით გვახარებს ინვესტიციები სოციალურ და საგანმანათლებლო სფეროში, რაც ადასტურებს, რომ ეს თანამშრომლობა მნიშვნელოვნად სცილდება ბიზნესინტერესების სფეროს და მას აქვს ფართო საზოგადოებრივ სარგებელზე ორიენტაცია.
საქართველოში კომპანიის შემოსვლა უმნიშვნელოვანესი გზავნილია საერთაშორისო საინვესტიციო სამყაროსთვის. ეს ფაქტი აჩვენებს, რომ ჩვენი ქვეყნის მიმართ ინვესტორების ნდობა თანდათან იზრდება. საქართველო არის სანდრო საიმედო პარტნიორი საერთაშორისო კომპანიებისთვის“, – აღნიშნა პრემიერ-მინისტრმა.

The entry of the company “Tesser” into Georgia is a very important message for the international investment world - Irakli Kobakhidze
The entry of the company “Tesser” into Georgia is a very important message for the international investment world - this fact shows that investors’ trust in our country is gradually growing, Georgia is a reliable and trustworthy partner for international companies, - the Prime Minister of Georgia, Irakli Kobakhidze, stated this in his speech at the presentation of the Tether investment project.
As the head of government noted, the company plans to make very large-scale investments in various fields, and all this significantly goes beyond the sphere of business interests. According to him, the cooperation is oriented towards broad public benefit.
“I am pleased to participate in the opening of this very important event today. I want to clearly state that by starting cooperation with Tezer, we are taking a new, very important and very interesting step on the path of our economic development.
Tezer is a global technology leader that owns approximately $200 billion in assets and manages gold reserves, today it is a very powerful bridge between traditional and digital economies. We are pleased that Tezer is now becoming an integral part of our economic ecosystem.
The most ambitious expression of this partnership is the company’s plan to release a digital analogue of the Georgian lari – GELt (GELt). We are also pleased that the company has planned to make very large-scale investments in various fields, we are especially pleased with investments in the social and educational fields, which confirms that this cooperation significantly goes beyond the sphere of business interests and has a broad orientation towards public benefit.
The company's entry into Georgia is a very important message for the international investment world. This fact shows that investors' trust in our country is gradually growing. Georgia is a reliable partner for international companies,” the Prime Minister noted.