გუშინდელი საღამო იყო ფინალური აკორდი იმის დასანახად, რომ საქართველო ნამდვილად იმსახურებს უკეთეს ოპოზიციას- შალვა პაპუაშვილი
გუშინდელი საღამო იყო ფინალური აკორდი იმის დასანახად, რომ საქართველო ნამდვილად იმსახურებს უკეთეს ოპოზიციას, – ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ, შალვა პაპუაშვილმა განაცხადა.
„როგორც იტყვიან, რაც არ უნდა ჭირი მალო, ჭირი მაინც თავს არ დამალავს. ამ ჭირმაც არ დამალა თავი. გუშინ ვნახეთ „ნაცმოძრაობის“ აქცია მთელი თავისი ესთეტიკით, პლაკატებით, მოწოდებებით, სახეებით, მიხეილ სააკაშვილისა და მისი რეჟიმის მაღალჩინოსნების, გვარამიას, ბოკერიას, ვაშაძის მიერ ორგანიზებული ღონისძიება. ეს არის, რაც სინამდვილეში კიდევ ერთხელ დაინახა ქართველმა ხალხმა – ადამიანები, რომლებიც მოწადინებული არიან, გახლიჩონ საზოგადოება; მაშინ როდესაც ქვეყანა ზეიმობს, ადამიანებს ჩააშხამონ ზეიმი. ვნახეთ მათი მცდელობები, რაიმენაირად ყოფილიყო რადიკალური მუხტი, მაგრამ ეს მუხტიც აღარ აქვთ, დიდი ხანია, დაკარგულია. ასე რომ, გუშინდელი დღე იყო განაჩენი რადიკალური ოპოზიციისთვის. რამდენიმე ათასი ადამიანი, რომელიც მათ გარშემო არის შემოკრებილი, ზუსტად ის ფეისბუქბაბლია, რომელსაც საზოგადოებად წარმოუდგენია თავი და სინამდვილეში „ფეისბუქის“ ერთი ფრენდლისტი არის. მათი მოწოდებებიდანაც ჩანდა, რომ უნდოდათ, სოცქსელებში გამოჩენილიყვნენ, სხვებისთვის დაენახებინათ საკუთარი თავი. ასე რომ, კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი მომენტი იყო, რადიკალური ოპოზიციის რეალური სახე დაგვენახა“, – განაცხადა პაპუაშვილმა.

Yesterday's evening was the final chord to show that Georgia really deserves a better opposition - Shalva Papuashvili
Yesterday's evening was the final chord to show that Georgia really deserves a better opposition, - said the Chairman of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili.
"As they say, no matter how much the plague hides, the plague will not hide itself. This plague did not hide itself either. Yesterday we saw the "National Movement" rally with all its aesthetics, posters, appeals, faces, an event organized by Mikheil Saakashvili and high-ranking officials of his regime, Gvaramia, Bokeria, Vashadze. This is what the Georgian people have seen once again - people who are eager to divide society; while the country is celebrating, to spoil the celebration for people. We saw their attempts to somehow have a radical charge, but they no longer have this charge, it has been lost for a long time. So, yesterday was a verdict for the radical opposition. The several thousand people who gathered around them are exactly the Facebook bubble that presents itself as a society and is actually just a friend list on Facebook. It was also clear from their calls that they wanted to appear on social networks, to show themselves to others. So, it was another important moment for us to see the real face of the radical opposition,” Papuashvili said.