პროკურატურამ ბრალდება წარუდგინა კერძო საბავშვო ბაღის აღმზრდელს, რომელმაც მცირეწლოვან აღსაზრდელზე ფიზიკურად იძალადა
პროკურატურამ ბრალდება წარუდგინა თბილისში არსებული ერთ-ერთი კერძო საბავშვო ბაღის აღმზრდელს, რომელმაც მცირეწლოვან აღსაზრდელზე ფიზიკურად იძალადა. ამის შესახებ ინფორმაციას პროკურატურა ავრცელებს.
მათივე ცნობით, ბრალდება სასჯელის სახედ და ზომად ორ წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
„თბილისის პროკურატურის არასრულწლოვნების საქმეთა სამმართველომ მცირეწლოვანის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ფაქტზე ერთ პირს ბრალდება წარუდგინა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ თბილისში მდებარე ერთ-ერთ კერძო საბავშვო ბაღში, აღმზრდელმა მცირეწლოვანის მიმართ ძალადობა განახორციელა, რა დროსაც დაზარალებულმა დაზიანებები მიიღო.
დაკავებულს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის 1 პრიმა ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით (ცემა ან სხვაგვარი ძალადობა, ჩადენილი არასრულწლოვნის მიმართ) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად ორ წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურა ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში სისხლის სამართლის საქმეზე გამოძიება გრძელდება“,- აღნიშნულია ინფორმაციაში.

The Prosecutor's Office has filed charges against a private kindergarten teacher in Tbilisi who physically abused a minor student. The Prosecutor's Office has released information about this.
According to them, the charge provides for up to two years of imprisonment as a form and measure of punishment.
"The Tbilisi Prosecutor's Office's Juvenile Affairs Department has charged one person with violence against a minor.
An investigation conducted by the Ministry of Internal Affairs established that a teacher in a private kindergarten in Tbilisi committed violence against a minor, during which the victim sustained injuries.
The detainee was charged under Article 126, Part 1, Subparagraph "a" of the Criminal Code of Georgia (beating or other violence committed against a minor), which provides for up to two years of imprisonment as a form and measure of punishment.
The Prosecutor's Office will apply to the court within the time limit established by law with a motion to impose imprisonment on the accused as a preventive measure.
The investigation into the criminal case at the Ministry of Internal Affairs continues," the information states.