გიორგი კანდელაკი არის ღალატის ფორმულა - ირაკლი კობახიძე
ახალი პატარა ტალღა არის წამოსული ქართველ ხალხზე, ჩვენს ქვეყანაზე და ჩვენს ხელისუფლებაზე თავდასხმის, -  ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მთავრობის მეთაურის თქმით, ამაში პირდაპირ ჰყავთ ჩართული აგენტურა, მათ შორის გიორგი კანდელაკი, რომელიც არის ღალატის ფორმულა.
„ახალი პატარა ტალღა არის წამოსული ქართველ ხალხზე, ჩვენს ქვეყანაზე და ჩვენს ხელისუფლებაზე თავდასხმის. ამაში პირდაპირ ჰყავთ ჩართული აგენტურა, მათ შორის ეს კონკრეტული ადამიანი, რომელიც არის ღალატის ფორმულა, ბატონი კანდელაკი. ჩვენი ვიცით მისი წარსული საქმიანობა, ვიცით დღეს რას აკეთებს. არ ვიცი, შეიძლება სამართლებრივი რეაგირებაც არ იყოს ურიგო ამ ფაქტთან დაკავშირებით, თუმცა ეს არ არის ჩემი საქმე, ეს არის შესაბამისი სახელმწიფო უწყების საქმე“, -  განაცხადა პრემიერმა.

Giorgi Kandelaki is a formula for betrayal - Irakli Kobakhidze
A new small wave of attacks has begun on the Georgian people, our country and our government, - Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists.
According to the head of government, agencies are directly involved in this, including Giorgi Kandelaki, who is a formula for betrayal.
“A new small wave of attacks has begun on the Georgian people, our country and our government. Agencies are directly involved in this, including this particular person, who is a formula for betrayal, Mr. Kandelaki. We know his past activities, we know what he is doing today. I don’t know, legal action may not be inappropriate in connection with this fact, although this is not my business, this is the business of the relevant state agency,” the Prime Minister said.