არჩილ  გორდულაძე კაია კალასის განცხადებაზე: ახლა რამდენიმე განცხადების გაკეთება ვერანაირად ვერ დაგვავიწყებს მათ ყველანაირ ზღვარგადასულ ქმედებებსა თუ განცხადებებს
პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე, არჩილ გორდულაძემ კაია კალასის განცხადებას ეხმაურება.
„არ ვიცი, ქალბატონმა კაია კალასმა იპოვა თუ არა რუკაზე სად არის საქართველო, თუ უბრალოდ, მისი თანაშემწეები ან მისი თანამშრომლები უწერენ ამ განცხადებებს. ერთი, რაც ნამდვილად ვიცით არის ის, რომ კაია კალასი, მარტა კოსი და სხვა მაღალი თანამდებობის ევრობიუროკრატიის წარმომადგენლები ყველაფერს აკეთებენ იმისათვის, რომ ამ ქვეყანაში შემოიტანონ პოლიტიკური დაპირისპირება, ქართველი ხალხი ერთმანეთისგან გამიჯნონ და დააშორონ, სიძულვილის კამპანიები აწარმოონ, სიძულვილის ენით გამორჩეულ ადამიანებს გვერდში დაუდგნენ მათი წარმომადგენლების სახით, მათ შორის წავიდნენ ისეთ უმსგავსობაზე და დიპლომატიურ სკანდალზე, როგორიც კონკრეტული ქვეყნების საგარეო საქმეთა მინისტრების აქციაზე დადგომაა. ახლა რამდენიმე განცხადების გაკეთება ვერანაირად ვერ დაგვავიწყებს მათ ყველანაირ ზღვარგადასულ ქმედებებსა თუ განცხადებებს”, - აღნიშნა გორდულაძემ.
ცნობისთვის, ევროკავშირის უმაღლესი წარმომადგენლის, კაია კალასის განცხადებით, საქართველოსა და მოლდოვაში რუსული ჯარების ყოფნა ევროპის უსაფრთხოებისთვის რისკს წარმოადგენს და ევროკავშირში არავინ ეწინააღმდეგება იდეას, რომ რუსული ჯარები უნდა გავიდნენ.

Archil Gorduladze on Kaia Kalas' statement: Making a few statements now will in no way make us forget all their outrageous actions and statements
The Chairman of the Parliamentary Committee on Legal Affairs, Archil Gorduladze, responded to Kaia Kalas' statement..
"I don't know whether Ms. Kaia Kalas found where Georgia is on the map, or whether her assistants or employees are simply writing these statements for her. One thing we know for sure is that Kaia Kalas, Marta Kos and other high-ranking representatives of the European bureaucracy are doing everything they can to bring political confrontation to this country, to separate and distance the Georgian people from each other, to conduct hate campaigns, to stand by people distinguished by hate speech as their representatives, including going to such absurdities and diplomatic scandals as the "It is a demonstration by ministers. Making a few statements now will in no way make us forget all their outrageous actions and statements," Gorduladze noted.
For information, according to the statement of the European Union High Representative, Kaia Kalas, the presence of Russian troops in Georgia and Moldova poses a risk to European security and no one in the European Union opposes the idea that Russian troops should withdraw.