უცხო ქვეყნის 54 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით ბოლო დღეების განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად უცხო ქვეყნის 54 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
შსს-ს ცნობით, მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა თურქეთის, თურქმენეთის, რუსეთის, ინდოეთის, აზერბაიჯანის, ბელარუსის, პაკისტანის, ნიგერიის, ეგვიპტის, ფილიპინების და სხვა სახელმწიფოების, ჯამში, 54 მოქალაქე.
უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლა შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტულ მიმართულებას წარმოადგენს. უახლესი სტატისტიკური მონაცემებით, მიმდინარე წელს ქვეყნიდან უკვე გაძევებულია 2090 არალეგალი მიგრანტი, მათ შორის: იანვარში – 232, თებერვალში – 312, მარტში – 360, აპრილში – 401, მაისში – 340 და ივნისში – 391 უცხო ქვეყნის მოქალაქე.

54 foreign citizens expelled from Georgia
Employees of the Migration Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, in close coordination with the relevant units of the Ministry, have expelled 54 foreign citizens from Georgia as a result of the measures taken in recent days.
According to the Ministry of Internal Affairs, as a result of the complex measures taken by the Migration Department, a total of 54 citizens of Turkey, Turkmenistan, Russia, India, Azerbaijan, Belarus, Pakistan, Nigeria, Egypt, the Philippines and other states were expelled from the country.
The fight against illegal migration is one of the priority directions of the Ministry of Internal Affairs. According to the latest statistical data, 2,090 illegal migrants have already been expelled from the country this year, including: 232 in January, 312 in February, 360 in March, 401 in April, 340 in May, and 391 in June.