მგონი, „ნაციონალური მოძრაობა“ საკონსტიტუციო სასამართლოში განხილვებს დაასწრებს და საკუთარ თავს თვითონვე გააუქმებს - შალვა პაპუაშვილი
მგონი, „ნაციონალური მოძრაობა“ საკონსტიტუციო სასამართლოში განხილვებს დაასწრებს და საკუთარ თავს თვითონვე გააუქმებს, - ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ, შალვა პაპუაშვილმა სერბეთში ჟურნალისტებთან განაცხადა.
მისივე თქმით, „ნაციონალურ მოძრაობაში“ არასერიოზული ხალხია.
„ეს, ზოგადად, კარგი პროცესია. მე მგონი, „ნაციონალური მოძრაობა“ საკონსტიტუციო სასამართლოში განხილვებს დაასწრებს და საკუთარ თავს თვითონვე გააუქმებს. რამდენიმე დღის წინ აპლიკაციის პრეზენტაცია ჰქონდათ. აპლიკაციით უნდათ ხელისუფლების ხელში აღება. ეს ცალკე კომიკური სიტუაციაა. შეიკრიბნენ 20 მ2-იან ოთახში და აპლიკაციებით აანონსებენ ხელისუფლების ხელში აღებას. არასერიოზული ხალხია. ეს არის ყველა იმ ადამიანის გზა, რომელიც არა საკუთარ ხალხს, არამედ სხვის ნათქვამს უსმენს,“ - განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.

I think the National Movement will attend the Constitutional Court hearings and will abolish itself - Shalva Papuashvili
I think the National Movement will attend the Constitutional Court hearings and will abolish itself, - the Chairman of the Parliament of Georgia, Shalva Papuashvili, told journalists in Serbia.
According to him, there are unserious people in the National Movement.
"This is, in general, a good process. I think the National Movement will attend the Constitutional Court hearings and will abolish itself. A few days ago, they had a presentation of an application. They want to take over the government with an application. This is a separate comical situation. They gathered in a 20 m2 room and are announcing the takeover of the government with applications. They are unserious people. "This is the path of all those people who listen not to their own people, but to what others say," said Shalva Papuashvili.