სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე უცხო ქვეყნის ცხრა მოქალაქე დააკავეს
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე უცხო ქვეყნის ცხრა მოქალაქე დააკავეს.
საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის ცნობით, სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ დაკავებულები სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, სასაზღვრო სექტორ „სარფის“ დასაცავ მონაკვეთზე უკანონოდ ცდილობდნენ თურქეთის რესპუბლიკაში გადასვლას.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ხუთ წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Border Police Officers Detain Nine Foreign Citizens for Attempting to Illegally Cross the State Border of Georgia in a Group
Officers of the Operational-Investigative Department of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have detained nine foreign citizens for attempting to illegally cross the State border of Georgia in a group.
According to the Georgian Border Police, as a result of operational measures and investigative actions conducted by law enforcement officers, it was established that the detainees were illegally attempting to cross the border checkpoint through the protected section of the border sector "Sarpi" into the Republic of Turkey.
The investigation is underway under Subsection "a" of Part Two of Article 19-344 of the Criminal Code of Georgia, which provides for imprisonment for a term of up to five years.