დიდი ოდენობით ყალბი ვალუტის გასაღების ბრალდებით ორი პირი დააკავეს
საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა სამეგრელო-ზემო სვანეთის საოლქო პროკურატურასთან კოორდინაციით ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ჯგუფურად დიდი ოდენობით ყალბი ვალუტის გასაღების ფაქტზე ორი პირი დააკავეს.
საგამოძიებო სამსახურის ცნობით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა უკანონო მატერიალური სარგებლის მიღების მიზნით აჭარის რეგიონში გაასაღეს 20 500 აშშ დოლარის ოდენობის ყალბი 100 და 50-დოლარიანი კუპიურები.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 212-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 7-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Two people arrested on charges of exchanging large amounts of counterfeit currency
As a result of operational-search measures and investigative actions carried out in coordination with the Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Prosecutor's Office, officers of the Investigation Service of the Ministry of Finance of Georgia have arrested two people on the fact of exchanging a large amount of counterfeit currency in a group.
According to the Investigation Service, the investigation revealed that the defendants exchanged 20,500 USD worth of counterfeit 100 and 50-dollar banknotes in the Adjara region in order to obtain illegal material benefits.
The investigation is underway under Part 2 of Article 212 of the Criminal Code of Georgia, which provides for imprisonment for a term of 7 to 10 years.