დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი ამოიღეს, დაკავებულია ექვსი პირი
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის, რეალიზაციის ხელშეწყობისა და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის დათესვა-მოყვანის ბრალდებით ექვსი პირი დააკავეს.
შსს-ს ცნობით, დაკავებულებს შორის არიან როგორც საქართველოს, ასევე უცხო ქვეყნის მოქალაქეები.
„გამოძიებით დგინდება, რომ  ბრალდებულები ნარკოტიკული საშუალებების გასაღების დანაშაულებრივ სქემებში იყვნენ ჩართული, ისინი, შემდგომში გასაღების მიზნით, ნარკოტიკულ საშუალებას სხვადასხვა ადგილზე ათავსებდნენ, ფოტოებს უღებდნენ, შემდეგ კი შესაბამისი აღნიშვნებითა და კოორდინატებით ნარკოტიკული საშუალების შეძენით დაინტერესებულ პირებს უგზავნიდნენ.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკის შედეგად, ასევე სხვადასხვა ადგილიდან ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: ერთ კილოგრამამდე კოკაინი, ხუთი კილოგრამი „მარიხუანა“, ხუთ კილოგრამამდე მცენარე „კანაფი“, „ჰაშიში“, 520 ფირფიტა „ლიზერგიდი“ (LSD) და 23 შეკვრად დაფასოებული „მეფედრონი“.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად პოლიციის მიერ ასევე ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა და 265-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 20-წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს“, – აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

Officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have arrested six people on charges of illegal purchase and storage of a particularly large amount of narcotic drugs, facilitating their sale, and planting and growing plants containing narcotic drugs.
According to the Ministry of Internal Affairs, the detainees include both Georgian and foreign citizens.
“The investigation establishes that the defendants were involved in criminal schemes for the sale of narcotics. They placed the narcotics in various places for the purpose of sale, took photos of them, and then sent them to persons interested in purchasing narcotics with the appropriate markings and coordinates.
As a result of the search of the defendants’ personal and residential homes, as well as from various places, law enforcement officers seized as evidence a particularly large amount of narcotics prepared for sale, including: up to one kilogram of cocaine, five kilograms of “marijuana”, up to five kilograms of “cannabis”, “hashish”, 520 tablets of “lysergide” (LSD) and 23 packages of “mephedrone”.
As a result of the investigative actions, the police also seized materials necessary for the packaging of narcotics.
"The investigation is underway under Articles 260, 260-Quarter and 265-Prima of the Criminal Code, which provides for up to 20 years or life imprisonment," the MIA said in a statement.