31 მარტი საქართველოს უახლეს ისტორიაში გამორჩეული დღეა! 1991 წლის 31 მარტს სრულიად საქართველომ - მათ შორის აფხაზეთისა და სამაჩაბლოს მოსახლეობამ - ერთსულოვნად, მსოფლიოს გასაგონად, საქართველოს სუვერენულ მომავალს მისცა ხმა - ირაკლი კობახიძე
31 მარტი საქართველოს უახლეს ისტორიაში გამორჩეული დღეა! 1991 წლის 31 მარტს გაიმართა საყოველთაო რეფერენდუმი, რომელშიც სრულიად საქართველომ – მათ შორის აფხაზეთისა და სამაჩაბლოს მოსახლეობამ – ერთსულოვნად, მსოფლიოს გასაგონად, საქართველოს სუვერენულ მომავალს მისცა ხმა, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე აღნიშნავს.
მისი შეფასებით, 31 მარტის რეფერენდუმმა შექმნა ურყევი სამართლებრივი საძირკველი, რომელსაც თანამედროვე ქართული სახელმწიფო ეფუძნება.
„ჩვენი ვალია, გავუფრთხილდეთ ამ ფასდაუდებელ მონაპოვარს, ღირსეულად დავიცვათ და გავაძლიეროთ სახელმწიფოებრიობა, რომელიც 1991 წლის რეფერენდუმმა განამტკიცა“, – აცხადებს საქართველოს პრემიერ-მინისტრი.

March 31 is a remarkable day in the recent history of Georgia! On March 31, 1991, all of Georgia - including the population of Abkhazia and Samachablo - unanimously voted for the sovereign future of Georgia for the world to hear - Irakli Kobakhidze
March 31 is a remarkable day in the recent history of Georgia! On March 31, 1991, a general referendum was held, in which all of Georgia - including the population of Abkhazia and Samachablo - unanimously voted for the sovereign future of Georgia for the world to hear - this was noted by the Prime Minister of Georgia, Irakli Kobakhidze.
According to his assessment, the March 31 referendum created an unshakable legal foundation on which the modern Georgian state is based.
"It is our duty to take care of this invaluable achievement, to honorably protect and strengthen the statehood that was established by the 1991 referendum," the Prime Minister of Georgia stated.