"პროკურორი" ქალი კითხულობს ბრალდებას...ღმერთო მეტეორი მესროლე! - მიხეილ სააკაშვილი
„პოლიტიკური ლიდერების "საბოტაჟის", იგივე ივანიშვილის ზვიგენის საქმეზე, რომელიც ჯერ საზოგადოებისთვის დახურეს და ახლა უკვე, მე აღარ მიშვებენ საკუთარ "პროცესზე", "პროკურორი" ქალი კითხულობს ბრალდებას:
"მას შემდეგ რაც რუსეთის მიერ უკრაინის წინააღმდეგ დაწყებულ აგრესიულ ომს საქართველომ უპასუხა პრაგმატული პოლიტიკით, ბრალდებულებმა დაიწყეს უკრაინის ხელისუფლების დავალებების შესრულება, რუსეთის წინააღმდეგ სანქციების ამოქმედების მიმართულებით."
მე ვაწყვეტინებ და ვეუბნები - ეს მარაზმი მართლა თქვენი დაწერილია თუ თქვენს პატრონს ასეთი საგაზაფხულო გამწვავება აქვს?
"პროკურორი" თვალებს დაბლა ხრის და აგრძელებს: "ასევე უკრაინის ხელისუფლებამ მათ დაავალა დასავლეთისგან სანქციების შემოღება საქართველოს ხელისუფლების წინააღმდეგ, მის მიერ გატარებული პრაგმატული პოლიტიკის გამო."
ღმერთო მეტეორი მესროლე!
ისე კი, ჩემთვის დიდი პატივია რა თქმა უნდა, როგორც ქართველი ხალხის, ასევე უკრაინელებისთვის ბრძოლა, დიახ ამ ბოლომდე გაგიჟებული დიქტატორის და მის მიერ გატარებული საქართველოს განადგურების "პრაგმატული პოლიტიკის" წინააღმდეგ და დიახ სანქციები აუცილებელია.“

The third president of Georgia, Mikheil Saakashvili, writes on social media:
"In the case of "sabotage" of political leaders, aka Ivanishvili's shark, which was first closed to the public and now, I am no longer allowed to attend my own "trial", a female "prosecutor" reads the charges:
"After Georgia responded to the aggressive war launched by Russia against Ukraine with a pragmatic policy, the defendants began to carry out the instructions of the Ukrainian government, in the direction of imposing sanctions against Russia."
I interrupt and say - is this nonsense really written by you or does your boss have such a spring exacerbation?
The "prosecutor" lowers her eyes and continues: "The Ukrainian government also instructed them to impose sanctions from the West against the Georgian government, due to its pragmatic policy."
Oh God, shoot me a meteor! "Well, it is a great honor for me, of course, to fight for both the Georgian people and the Ukrainians, yes, against this completely insane dictator and his "pragmatic policy" of destroying Georgia, and yes, sanctions are necessary."