პროკურატურამ პირადი ცხოვრების ამსახველი ინფორმაციის გახმაურების მუქარით სქესობრივი კავშირის დამყარების იძულების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
საქართველოს პროკურატურამ პირადი ცხოვრების ამსახველი ინფორმაციის გახმაურების მუქარით სქესობრივი კავშირის დამყარების იძულების ფაქტზე, ერთი პირი დააკავა.
ამის შესახებ ინფორმაციას პროკურატურა ავრცელებს.
მათი ცნობით, დაკავებული პირადი ცხოვრების ამსახველი ინფორმაციის გახმაურების მუქარით აიძულებდა დაზარალებულს მასთან სქესობრივი კავშირი დაემყარებინა.
„დაკავებულს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 139-ე მუხლის პირველი ნაწილით (პირის სხეულში სექსუალური ხასიათის შეღწევის იძულება, ჩადენილი პირადი ცხოვრების ამსახველი ინფორმაციის გახმაურების მუქარით,) წარედგინება, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 5 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურა ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის შეფარდების შუამდგომლობით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს”,- ნათქვამია ინფორმაციაში.

Prosecutor's Office Arrests One Person for Forcing a Victim to Have Sex with Him by Threatening to Reveal Personal Information
The Prosecutor's Office of Georgia has arrested one person for forcing a victim to have sex with him by threatening to reveal personal information.
The Prosecutor's Office has released information about this.
According to them, the detainee forced the victim to have sex with him by threatening to reveal personal information.
"The detainee is charged under Article 139, Part 1 of the Criminal Code of Georgia (forcing sexual penetration into a person's body, committed with the threat of disclosing information reflecting private life), which provides for up to 5 years of imprisonment as a form and measure of punishment. The prosecutor's office will apply to the court within the time limit established by law with a motion to impose imprisonment on the accused as a preventive measure," the information states.