პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 14 პირი
თბილისის პოლიციის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, მცხეთა-მთიანეთის, იმერეთის, სამცხე-ჯავახეთის, სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით 14 პირი დააკავეს, ხოლო ორი კი მხილებულია.
პოლიციელების მიერ ბრალდებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლებისა და დამხმარე სათავსოების ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცებად ამოღებულია სხვადასხვა მოდელის ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო მასალა და ასაფეთქებელი მოწყობილობა.
ასევე, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციისა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ აღკვეთილია ქვეყანაში საბრძოლო მასალის და ასაფეთქებელი ნივთიერების შემოტანის ფაქტი. პოლიციამ ბრალდებულები „ბათუმის პორტისა“ და საბაჟო-გამშვები პუნქტის, „სარფის“ ტერიტორიაზე დააკავა. მათი მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილების დეტალური დათვალიერებისას კი ამოღებულია ორი ხელყუმბარა, ორი კაფსულ-დეტონატორი და სხვადასხვა მოდელის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 150-მდე ვაზნა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ცხრა წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

Police seize illegal firearms and ammunition in Tbilisi and regions - 14 people arrested
Officers of the Tbilisi Police, Central Criminal Police Department, Mtskheta-Mtianeti, Imereti, Samtskhe-Javakheti, Samegrelo-Zemo Svaneti and Adjara Police Departments have arrested 14 people on charges of illegal purchase, storage and sale of firearms and ammunition, and two have been exposed.
As a result of searches of the personal, residential houses and auxiliary storage rooms of the accused by the police, firearms of various models, ammunition and explosive devices were seized as evidence.
Also, employees of the Central Criminal Police and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance prevented the import of ammunition and explosives into the country. The police arrested the suspects in the territory of the Batumi Port and the Sarpi customs checkpoint. During a detailed inspection of the vehicles they were driving, two hand grenades, two detonators and about 150 cartridges for various models of firearms were seized. The investigation is underway under Article 236 of the Criminal Code, which provides for imprisonment for a term of up to nine years.