კობახიძე ზელენსკისთან შეხვედრაზე: პრობლემები რაც იყო, რა თქმა უნდა, არსად წასულა, თუმცა ჩვენ უნდა ვიყოთ მომავალზე ორიენტირებულნი, გუშინ, არსებითად, ვიყავით კონცენტრირებულები მეგობრულ საუბარზე და ეს იყო სულისკვეთება, რაც იყო ძალიან მნიშვნელოვანი
რაც შეეხება გუშინდელ საუბარს, დეტალებზე ვერ ვისაუბრებ. პრობლემები რაც იყო, ბუნებრივია, რჩება - არსად წასულა არც ადეიშვილი, არც ლორთქიფანიძე, არც ის განცხადებები, რომლებიც კეთდებოდა, არც ელჩის გაწვევის გადაწყვეტილება და ა.შ. ჩვენ გუშინ, არსებითად, ვიყავით კონცენტრირებულები მეგობრულ საუბარზე და ეს იყო სულისკვეთება, რაც იყო ძალიან მნიშვნელოვანი, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, პრობლემები რჩება, თუმცა მნიშვნელოვანია, მომავალზე ორიენტირებაა მნიშვნელოვანი.
„სიღრმეში არ შევსულვართ, მათ შორის, პრობლემებთან დაკავშირებით. რა თქმა უნდა, პრობლემები იყო და ეს პრობლემები არსად წასულა, მაგრამ ჩვენ უნდა ვიყოთ მომავალზე ორიენტირებულები. მე, პირადად, ზელენსკი ნეგატიურ კონტექსტში არასდროს მიხსენებია და ამას აქვს ერთი მარტივი მიზეზი, მიუხედავად იმ პრობლემებისა, რომლებიც იყო დაგროვილი, ამას აქვს ერთადერთი მიზეზი - ზელენსკი არის იმ ქვეყნის პრეზიდენტი, რომელიც არის დღეს ომის მდგომარეობაში და ეს ქვეყანა არის ჩვენი მეგობარი ქვეყანა. აქედან გამომდინარე, მე ყოველთვის ვუფრთხილდებოდი ჩემს სიტყვებს კონკრეტულად პრეზიდენტთან, ბატონ ზელენსკისთან დაკავშირებით. პრობლემები რაც იყო, რა თქმა უნდა, არსად წასულა, თუმცა ჩვენ უნდა ვიყოთ მომავალზე ორიენტირებულნი,“- აღნიშნა პრემიერმა.

Kobakhidze on meeting with Zelensky: The problems that existed, of course, have not gone anywhere, although we must be future-oriented. Yesterday, in essence, we were focused on a friendly conversation and this was the spirit, which was very important
As for yesterday's conversation, I cannot talk about the details. The problems that existed, of course, remain - neither Adeishvili, nor Lortkipanidze, nor the statements that were made, nor the decision to recall the ambassador, etc. have not gone anywhere. Yesterday, we were essentially focused on a friendly conversation and this was the spirit, which was very important, - Prime Minister Irakli Kobakhidze told journalists about this.
According to him, the problems remain, although it is important, orientation towards the future is important.
"We did not go into depth, including regarding the problems. Of course, there were problems and these problems have not gone anywhere, but we must be future-oriented. I, personally, have never mentioned Zelensky in a negative context and there is one simple reason for this, despite the problems that have accumulated, there is only one reason for this - Zelensky is the president of a country that is currently in a state of war, and this country is our friendly country. Therefore, I have always been careful with my words specifically regarding the president, Mr. Zelensky. The problems that existed, of course, have not gone anywhere, but we must be future-oriented," the Prime Minister noted.