შეერთებული შტატები არის აბსოლუტურად ინფორმირებული ყველაფერზე, რაც ხდება საქართველოში, მათი ინფორმირება უმაღლეს დონეზეა – ბადრი ჯაფარიძე
შეერთებული შტატები არის აბსოლუტურად ინფორმირებული ყველაფერზე, რაც ხდება საქართველოში, მათი ინფორმირება უმაღლეს დონეზეა, – ამის შესახებ „ლელო – ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, ბადრი ჯაფარიძემ აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილესთან, სონატა კოლტერთან შეხვედრის შემდეგ განაცხადა.
„რეგიონში აშშ-ის ღრმა ჩართულობა ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნისთვის. შესაბამისად, ჩვენ მხარს ვუჭერთ მცდელობებს, რომელთაც ვხედავთ შეერთებული შტატების მხრიდან, რომ იყოს უფრო მეტად ჩართული, მათ შორის, რეგიონში მიმდინარე უმნიშვნელოვანეს ეკონომიკურ პროექტებში. ეს საქართველოსთვის ძალიან მნიშვნელოვანია, ჩვენ ამას სრულად მხარს ვუჭერთ, რადგან შეერთებული შტატების ჩართულობა უმნიშვნელოვანეს ინფრასტრუქტურულ პროექტებში, მათ შორის, ღრმაწყლოვანი პორტის მშენებლობის მიმართულებით არის ასევე უსაფრთხოების თემა. ჩვენ ვისაუბრეთ, რომ აუცილებელია კიდევ უფრო მეტი ძალისხმევა, რათა აშშ ასრულებდეს იმ უმნიშვნელოვანეს როლს საქართველოში, რასაც ასრულებდა ისტორიულად, საქართველოს დამოუკიდებლობის მოპოვებიდან, როგორც საქართველოს უსაფრთხოების და საქართველოს ეკონომიკური განვითარების უმნიშვნელოვანესი ფაქტორი“, – განაცხადა ჯაფარიძემ.
აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწის მოადგილესთან შეხვედრაში, რომელიც „თბილისი მარიოტში“ გაიმართა, მონაწილეობდნენ „ლელო – ძლიერი საქართველოს“, „გახარია-საქართველოსთვის“ და „ოპოზიციური ალიანსის“ ლიდერები. შეხვედრას ასევე დაესწრო აშშ-ის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი ალან პერსელი.

The United States is absolutely informed about everything that is happening in Georgia, their information is at the highest level – Badri Japaridze
The United States is absolutely informed about everything that is happening in Georgia, their information is at the highest level, – said Badri Japaridze, one of the leaders of “Lelo – Strong Georgia”, after a meeting with the US Deputy Assistant Secretary of State, Sonata Colter.
“The deep involvement of the United States in the region is very important for our country. Accordingly, we support the efforts that we see from the United States to be more involved, including in the most important economic projects underway in the region. This is very important for Georgia, we fully support this, because the involvement of the United States in the most important infrastructure projects, including the construction of a deep-sea port, is also a security issue. We talked about the need for even greater efforts so that the United States can play the most important role in Georgia that it has played historically, since Georgia gained independence, as a key factor in Georgia’s security and economic development,” Japaridze said. The meeting with the US Deputy Assistant Secretary of State, which was held at the Tbilisi Marriott, was attended by the leaders of “Lelo – Strong Georgia”, “Gakharia-for Georgia” and “Opposition Alliance”. The meeting was also attended by Acting US Ambassador Alan Purcell.