ხშირია შემთხვევა, როცა პოლიციელები ძალადობენ მოქალაქეზე, თუ ძალადობის ვიდეო არ არსებობს, მოქალაქე ხშირად განწირულია - ტარიელ კაკაბაძე
ადვოკატი ტარიელ კაკაბაძე სოციალურ ქსელში წერს:
"ხშირია შემთხვევა, როცა პოლიციელები ძალადობენ მოქალაქეზე. სამწუხაროდ უჯერებენ პოლიციელებს და არ უჯერებენ მოქალაქეებს!
თუ ძალადობის ვიდეო არ არსებობს, მოქალაქე ხშირად განწირულია!!!
ობიექტურად უნდა შეფასდეს რომელი მხარის მიერ მოწოდებული ინფორმაციაა სანდო და დამაჯერებელი.
უნდა მოხდეს ჩვენებების ობიექტური ანალიზი.
დაუშვებელია ბრმად ენდო პოლიციელის ჩვენებას მხოლოდ მისი სტატუსის გამო!
ადვოკატები წლებია ვიბრძვით ამ მახინჯი პრაქტიკის წინააღმდეგ!
სანამ ეს მანკიერება არ შეიცვლება, ზოგიერთი პოლიციელი არ შეწყვეტს მოქალაქეთა მიმართ ძალადობას!"  წერს ადვოკატი ტარიელ კაკაბაძე სოციალურ ქსელში
ცნობისთვის, დღეს გორიდან გავრცელდა კადრები, სადაც ჩანს, რომ კომბინატის დასახლებაში პოლიციელები მოქალაქეებს ფიზიკურად გაუსწორდნენ და დააკავეს. მოგვიანებით პროკურატურამ გაავრცელა განცხადება, რომ გორში პოლიციელების მხრიდან მოქალაქეებზე ძალადობაზე გამოძიება დაიწყო.

There are frequent cases when police officers abuse citizens, if there is no video of the abuse, the citizen is often doomed - Tariel Kakabadze
Lawyer Tariel Kakabadze writes on social media:
"There are frequent cases when police officers abuse citizens. Unfortunately, they believe the police officers and do not believe the citizens!
If there is no video of the abuse, the citizen is often doomed!!!
It should be objectively assessed which side of the story is reliable and convincing.
An objective analysis of the testimonies should be carried out.
It is unacceptable to blindly trust the testimony of a police officer just because of his status!
We, the lawyers, have been fighting against this ugly practice for years!
Until this vice changes, some police officers will not stop committing violence against citizens!" Lawyer Tariel Kakabadze writes on social media
For information, footage was released from Gori today showing police officers physically assaulting and detaining citizens in the Kombinati settlement. Later, the prosecutor's office issued a statement that an investigation has been launched into violence against citizens by police officers in Gori.