დატოვეთ ჩვენი რეგიონი, თუ გსურთ უსაფრთხოდ იყოთ -  აბას არაღჩი
დატოვეთ ჩვენი რეგიონი, თუ გსურთ უსაფრთხოდ იყოთ,  - ამის შესახებ ირანის საგარეო საქმეთა მინისტრი აბას არაღჩი სოციალურ ქსელში გამოქვეყნებულ პოსტში წერს.
„მიუხედავად ბრძოლის ველზე განცდილი მარცხისა, აშშ-მა გადაწყვიტა ჩვენი სიმტკიცე გამოსცადოს.
ჩვენი ძლიერი შეიარაღებული ძალები უპასუხოდ არ დატოვებენ არცერთ თავდასხმას და არცერთ მუქარას.
დატოვეთ ჩვენი რეგიონი, თუ გსურთ უსაფრთხოდ იყოთ.
სპარსეთის ყურის ისტორიაში მრავალი თავი არსებობს, რომელიც გარედან შემოჭრილი ძალების მძიმე ბედს აღწერს“, - აცხადებს არაღჩი.
შეგახსენებთ, აშშ-ის ცენტრალური სარდლობის განცხადებით, ამერიკული ვერტმფრენის ჩამოგდების საპასუხოდ, ირანის წინააღმდეგ დარტყმები განახორციელეს. ამის შემდეგ ირანის ისლამური რევოლუციის გუშაგთა კორპუსმა გაავრცელა ინფორმაცია, რომ ბაჰრეინში აშშ-ის მეხუთე ფლოტს დაარტყეს.

Leave our region if you want to be safe - Abbas Araghchi
Leave our region if you want to be safe, - Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi wrote in a post on social media.
"Despite the defeat experienced on the battlefield, the US has decided to test our resolve.
Our powerful armed forces will not leave any attack or threat unanswered.
Leave our region if you want to be safe.
There are many chapters in the history of the Persian Gulf that describe the hard fate of external invading forces," - Araghchi said.
Recall that according to the statement of the US Central Command, strikes were carried out against Iran in response to the shooting down of an American helicopter. After that, the Iranian Islamic Revolutionary Guard Corps spread information that they had struck the US Fifth Fleet in Bahrain.