რუსეთის როსტოვის ოლქზე დრონებით თავდასხმა განხორციელდა
რუსეთის როსტოვის ოლქზე დრონებით თავდასხმა განხორციელდა, - ინფორმაციას უკრაინული მედია „ტელეგრამ“ არხებზე და როსტოვის ოლქის გუბერნატორზე, იური სლიუსარზე დაყრდნობით ავრცელებს.
გავრცელებული ინფორმაციით, ქალაქ აზოვში დარტყმა განხორციელდა ნავთობის საწყობებსა და ოპტიკურ-მექანიკურ ქარხანაზე, ხოლო ტაგანროგში - საპორტო ნავთობტერმინალზე.
Exilenova+ იუწყება, რომ ქალაქ აზოვში თავს დაესხნენ აზოვის ოპტიკურ-მექანიკურ ქარხანას, რომელიც სპეციალიზებულია ოპტიკურ-ელექტრონული, რადარის და მაღალი სიზუსტის სისტემების წარმოებაში და სამხედრო-სამრეწველო კომპლექსის ნაწილია. ასევე დაფიქსირდა ხანძარი ნავთობბაზებზე. გარდა ამისა, ტაგანროგში შპს „კურგანნეფტეპროდუქტ“-ის საპორტო ტერმინალი იწვის. მისი მთავარი ფუნქცია ნავთობპროდუქტების გადმოტვირთვა და საზღვაო გემებზე ჩატვირთვაა.
როსტოვის ოლქის გუბერნატორმა იური სლიუსარმა ქალაქებში, ტაგანროგსა და აზოვში, დრონებით თავდასხმის ფაქტი დაადასტურა.
ამასთან, 10 ივლისის ღამეს, დრონებით თავდასხმა განხორციელდა კრასნოდარის მხარეში მდებარე ნავთობგადამამუშავებელ ქარხანა „ილსკიზეც“.

Drone attack on Russia's Rostov region
A drone attack has been carried out on Russia's Rostov region, Ukrainian media reported on Telegram channels and Rostov region governor Yuri Slyusar.
According to reports, oil depots and an optical-mechanical plant were hit in the city of Azov, and a port oil terminal in Taganrog.
Exilenova+ reports that the Azov Optical-Mechanical Plant, which specializes in the production of optical-electronic, radar and high-precision systems and is part of the military-industrial complex, was attacked in the city of Azov. Fires were also recorded at oil depots. In addition, the port terminal of Kurgannefteproduct LLC in Taganrog is on fire. Its main function is to unload oil products and load them onto sea vessels.
The governor of the Rostov region, Yuri Slyusar, confirmed the fact of drone attacks in the cities of Taganrog and Azov.
In addition, on the night of July 10, a drone attack was also carried out on the Ilsky oil refinery in the Krasnodar Territory.