აშშ-მა დაასრულა ირანის წინააღმდეგ დარტყმების კიდევ ერთი ტალღა - აშშ-ის ცენტრალურმა სარდლობა
აშშ-მა დაასრულა ირანის წინააღმდეგ დარტყმების კიდევ ერთი ტალღა, რომლის დროსაც რამდენიმე ლოკაციაზე ათობით სამიზნეს ზუსტი საბრძოლო მასალის გამოყენებით დაარტყა, - CNN-ის ინფორმაციით, ამის შესახებ აშშ-ის ცენტრალურმა სარდლობამ (CENTCOM) განაცხადა.
ცენტრალური სარდლობის ცნობით, მათმა ძალებმა პირველად დაარტყეს ირანის საჰაერო თავდაცვის სისტემებს, სანაპირო რადარებს, რაკეტებსა და დრონებს, ასევე მცირე ზომის ნავებს აშშ-ის გამანადგურებლების, საზღვაო ხომალდების, საჰაერო დრონების და საზღვაო დრონების გამოყენებით.
ირანის სახელმწიფო მედია იუწყება, რომ აშშ-მა დარტყმები ცენტრალურ და სამხრეთ პროვინციებში განახორციელა, რის შედეგადაც სულ მცირე ერთი ადამიანი დაიღუპა და რამდენიმე დაიჭრა.

The US has ended another wave of strikes against Iran, in which it struck dozens of targets in multiple locations using precision munitions, CNN reported, citing US Central Command (CENTCOM).
According to the Central Command, its forces first struck Iranian air defense systems, coastal radars, missiles and drones, as well as small boats using US destroyers, naval vessels, aerial drones and naval drones.
Iranian state media reported that the US carried out the strikes in central and southern provinces, killing at least one person and wounding several others.