შავ ზღვაში რუსეთის „ჩრდილოვანი ფლოტის“ 20 გემი დავაზიანეთ - უკრაინის უპილოტო სისტემების ძალები
უკრაინის ძალების უპილოტო სისტემების ძალებმა განაცხადეს, რომ 15 ივლისის ღამეს ოკუპირებული ყირიმის ნახევარკუნძულის სიახლოვეს რუსეთის ე.წ. „ჩრდილოვანი ფლოტის“ 20 გემი დააზიანეს.
ინფორმაცია უპილოტო სისტემების ძალების სარდალმა, რობერტ ბროვდიმ (საბრძოლო მეტსახელი „მადიარი“), გაავრცელა.
მისი თქმით, დაზიანებულ გემებს შორის არის:
17 ნავთობის ტანკერი;
2 გაზმზიდი ტანკერი;
1 ბუქსირი.
ბროვდის განცხადებით, ბოლო ცხრა დღის განმავლობაში უკრაინის უპილოტო სისტემების ძალებმა აზოვის ზღვაში საერთო ჯამში 116 გემი გაანეიტრალეს.
მანამდე, 14 ივლისის ღამეს, უკრაინულმა ძალებმა განაცხადეს, რომ დააზიანეს რუსეთის ხუთი ნავთობის ტანკერი, ხუთი მშრალი ტვირთმზიდი და ერთი ბუქსირი.

We damaged 20 ships of the Russian "shadow fleet" in the Black Sea - Ukrainian unmanned systems forces
The unmanned systems forces of the Ukrainian forces announced that on the night of July 15, they damaged 20 ships of the Russian so-called "shadow fleet" near the occupied Crimean peninsula.
The information was released by the commander of the unmanned systems forces, Robert Brovdy (combat nickname "Magyar").
According to him, among the damaged ships are:
• 17 oil tankers;
• 2 gas tankers;
• 1 tugboat.
According to Brovdy, over the past nine days, the Ukrainian unmanned systems forces have neutralized a total of 116 ships in the Sea of ​​Azov.
Earlier, on the night of July 14, Ukrainian forces reported damaging five Russian oil tankers, five dry cargo ships, and one tugboat.