რუსეთის ბალისტიკური იერიში კიევზე – დაიღუპა 2 ადამიანი, დაშავებულებს შორის 16 წლის მოზარდია
რუსეთის მიერ კიევზე განხორციელებული ბალისტიკური თავდასხმის შედეგად, ბოლო მონაცემებით, ორი ადამიანი დაიღუპა, დაშავებულებს შორის კი 16 წლის მოზარდია.
კიევის მერის, ვიტალი კლიჩკოს ინფორმაციით, თავდაპირველად დაშავებულთა რაოდენობა ექვსი იყო. მისი თქმით, სამი დაშავებული საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
მოგვიანებით, უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სახელმწიფო სამსახურმა (ГСЧС) დააზუსტა, რომ რუსეთის დაბომბვის შედეგად ორი ადამიანი დაიღუპა, ხოლო ხუთი დაშავდა, მათ შორის ერთი ბავშვია.
რუსული იერიშის სამიზნე გახდა კიევის სვიატოშინისა და დარნიცკის რაიონები.
დარნიცკის რაიონში ხანძარი გაჩნდა ადმინისტრაციულ-სასაწყობე შენობაში, ასევე ახლოს გაჩერებულ სატვირთო ავტომობილებსა და კიდევ ერთ სასაწყობე ობიექტში. მაშველების ინფორმაციით, ხანძრები უკვე ლიკვიდირებულია.
სვიატოშინის რაიონში ჭურვის მოხვედრის შედეგად ერთსართულიან სასაწყობე შენობას ცეცხლი გაუჩნდა. შემთხვევის შედეგად სამი ადამიანი დაშავდა. ამ დროისთვის ხანძარი ლოკალიზებულია.
უკრაინის საგანგებო სიტუაციების სახელმწიფო სამსახურის განცხადებით, მაშველები აგრძელებენ რუსეთის თავდასხმის შედეგების სალიკვიდაციო სამუშაოებს, ხოლო დაღუპულებისა და დაშავებულების შესახებ ინფორმაცია ზუსტდება.

According to the latest data, two people were killed and a 16-year-old injured in a ballistic missile attack by Russia on Kiev.
Kiev Mayor Vitali Klitschko initially said six people were injured. He said three of the injured were taken to hospital.
Later, the State Emergency Service of Ukraine (GSChS) confirmed that two people had been killed and five others injured, including a child, in the Russian shelling.
The target of the Russian attack was the Sviatoshin and Darnytskyi districts of Kiev.
A fire broke out in the Darnytskyi district of an administrative and warehouse building, as well as trucks parked nearby and another warehouse. According to rescuers, the fires have already been extinguished.
A single-story warehouse building caught fire in the Sviatoshyn district after a shell hit it. Three people were injured in the incident. The fire has been localized at this time.
According to the State Emergency Service of Ukraine, rescuers are continuing to eliminate the consequences of the Russian attack, while information about the dead and injured is being clarified.