ირანმა სპარსეთის ყურეში აშშ-ის ბაზებზე დრონებით იერიში მიიტანა - სააგენტო „ფარსი“
ირანმა სპარსეთის ყურეში აშშ-ის ბაზებზე დრონებით იერიში მიიტანა, – ამის შესახებ ინფორმაციას ირანის სახელმწიფო საინფორმაციო სააგენტო „ფარსი“ ქვეყნის ხელისუფლებაზე დაყდნობით ავრცელებს.
მათივე ცნობით, ირანის სამხედრო ძალების სამიზნე სამხრეთ ბაჰრეინში მდებარე „ისას“ საჰაერო ბაზა და ცენტრალურ-აღმოსავლეთ იორდანიაში მდებარე Muwaffaq Salti Air Base-ის საჰაერო ბაზა გახდა.
ირანელი სამხედროების განცხადებით, ბაჰრეინში საწვავის ავზები, აღჭურვილობის საწყობები, ასევე ჯარისკაცების საცხოვრებელი ადგილები დაიბომბა.
ცნობისთვის, გასულ ღამეს აშშ-მა ირანი კიდევ ერთხელ დაბომბა. აშშ-ის ცენტრალური სარდლობის (CENTCOM) განცხადებით, მათ ირანის წინააღმდეგ დარტყმები განახორციელეს, რის მიზანსაც თეირანის დასუსტება და ირანის მიერ მეზღვაურებსა და კომერციულ გემებზე თავდასხმების შემცირებაა.

Iran launches drone attacks on US bases in the Persian Gulf - Fars News Agency
Iran launched drone attacks on US bases in the Persian Gulf, Iran's state news agency Fars reported, citing the country's authorities.
According to them, the targets of the Iranian military forces were the Issa air base in southern Bahrain and the Muwaffaq Salti Air Base in central-eastern Jordan.
According to the Iranian military, fuel tanks, equipment warehouses, as well as soldiers' living quarters were bombed in Bahrain.
For information, the US bombed Iran again last night. The US Central Command (CENTCOM) said it had carried out strikes against Iran aimed at weakening Tehran and reducing its attacks on sailors and commercial vessels.