რუსეთის რამდენიმე ქალაქი უპილოტო საფრენი აპარატებით თავდასხმის სამიზნე გახდა
რუსეთის რამდენიმე ქალაქი, მათ შორის როსტოვი, ენგელსი და ოკუპირებული ლუგანსკი, 25 ივლისის ღამეს უპილოტო საფრენი აპარატებით თავდასხმის სამიზნე გახდა. ამის შესახებ რუსული Telegram-არხები ASTRA და Exilenova+ იუწყებიან.
მონიტორინგის არხების ინფორმაციით, სარატოვის ოლქის ქალაქ ენგელსში გამოცხადებული იყო სარაკეტო საფრთხე და დრონების თავდასხმის განგაში. ადგილობრივი მცხოვრებლების ცნობით, ძლიერი ხანძარი ენგელს-1-ის ქუჩაზე გაჩნდა, სადაც, სავარაუდოდ, სამხედრო ნაწილი მდებარეობს.
ამავე ცნობებით, ხანძრის კერასთან ახლოს განთავსებულია სამხედრო აეროდრომ „ენგელს-2“-ის ობიექტებიც. სოციალურ ქსელებში გავრცელებულ კადრებში ჩანს ძლიერი დაკვამლიანება და ცეცხლი.
გარდა ამისა, გავრცელებული ინფორმაციით, დრონებით იერიშის შემდეგ ხანძარი და ძლიერი დაკვამლიანება დაფიქსირდა როსტოვშიც.
რუსეთის თავდაცვის სამინისტროს ამ ეტაპზე აღნიშნულ ინფორმაციასთან დაკავშირებით ოფიციალური კომენტარი არ გაუკეთებია.

Several Russian cities, including Rostov, Engels and occupied Lugansk, were targeted by drone attacks on the night of July 25. This was reported by the Russian Telegram channels ASTRA and Exilenova+.
According to monitoring channels, a missile threat and a drone attack alert were declared in the city of Engels, Saratov Region. According to local residents, a large fire broke out on Engels-1 Street, where a military unit is supposedly located.
According to the same reports, facilities of the Engels-2 military airfield are also located near the center of the fire. Footage posted on social networks shows heavy smoke and fire.
In addition, according to reports, fires and heavy smoke were also observed in Rostov after the drone attack.