უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი ვაშინგტონში ჩავიდა
უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი ვაშინგტონში ჩავიდა, სადაც აშშ-ის პრეზიდენტს, დონალდ ტრამპს შეხვდება.
„ჩვენი განრიგი შეხვედრებს მოიცავს პრეზიდენტ ტრამპთან, მის გუნდთან და ყველასთან, ვისაც ჩვენი თავდაცვის მხარდაჭერა შეუძლია. ნომერ პირველი პრიორიტეტი ანტიბალისტიკური თავდაცვა და აშშ-თან სტრატეგიული თანამშრომლობაა“, - წერს უკრაინის პრეზიდენტი X-ზე.
ასევე, უკრაინის პრეზიდენტის ვოლოდიმირ ზელენსკის ცნობით, ვაშინგტონში სენატორი ლინდსი გრემის დაკრძალვის ცერემონიას დაესწრება.
ცნობისთვის, ვოლოდიმირ ზელენსკისა და დონალდ ტრამპს შორის შეხვედრა თეთრ სახლში, თბილისის დროით 17:30 საათზეა დაგეგმილი. უკრაინისა და აშშ-ის პრეზიდენტებს შორის შეხვედრა დახურულ კარს მიღმა გაიმართება.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has arrived in Washington, where he will meet with US President Donald Trump.
“Our schedule includes meetings with President Trump, his team and everyone who can support our defense. The number one priority is anti-ballistic defense and strategic cooperation with the US,” the Ukrainian President wrote on X.
Also, according to Ukrainian President Volodymyr Zelensky, he will attend the funeral of Senator Lindsey Graham in Washington.
For your information, the meeting between Volodymyr Zelensky and Donald Trump is scheduled for 17:30 Tbilisi time at the White House. The meeting between the Ukrainian and US presidents will be held behind closed doors.