ზურაბ ადეიშვილი დაინიშნა უკრაინის ინტერპოლის ხელმძღვანელად, გოგა ცხაკაია დაინიშნა უკრაინის თავდაცვის მინისტრის მრჩევლად, მოკლედ, მარტო მე ვრჩები რუსულ ტყვეობაში - მიხეილ სააკაშვილი
საქართველოს მესამე პრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელში წერს:
„ზურაბ ადეიშვილი დაინიშნა უკრაინის ინტერპოლის ხელმძღვანელად.
მანამდე ის გენპროკურატურის იმ ჯგუფს ხელმძღვანელობდა, რომელიც აგროვებდა და ადოკუმენტირებდა ფაქტებს რუსების მიერ უკრაინის ტერიტორიაზე ჩადენილ დანაშაულებებზე.
ახალ თანამდებობაზე ზურაბი დაკავდება უკრაინაში დანაშაულების ჩამდენთა დაკავებაზე და უცხოეთიდან ექსტრადირებაზე, ასევე - უცხოეთში დანაშაულის ჩამდენთა უკრაინის ტერიტორიაზე ძებნაზე.
ამის გარდა, ჩემი მრავალწლიანი თანამებრძოლი და უმაგრესი ადამიანი, გოგა ცხაკაია დაინიშნა ჩემი მეგობრის, უკრაინის თავდაცვის მინისტრის, მიხეილ ფედოროვის მრჩევლად.
ეს განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ახლა, როცა უკრაინას აქვს წარმატებები ფრონტზე.
ასევე წარმატებულად აგრძელებს მუშაობას უკრაინის ნაციონალური ანტიკორუფციული ბიუროს ხელმძღვანელი სემენ კრივონოსი, რომელიც 5 წელი იყო ჩემი გუნდის წევრი კიევში და ოდესაში.

Zurab Adeishvili appointed head of Ukrainian Interpol, Goga Tskhakaia appointed advisor to Ukrainian Defense Minister, in short, I alone remain in Russian captivity - Mikheil Saakashvili
Georgia's third president, Mikheil Saakashvili, writes on social media.
“Zurab Adeishvili has been appointed head of Interpol of Ukraine.
Before that, he headed the group of the Prosecutor General’s Office that collected and documented facts about crimes committed by Russians on the territory of Ukraine.
In his new position, Zurab will be engaged in the detention of perpetrators of crimes in Ukraine and their extradition from abroad, as well as the search for perpetrators of crimes abroad on the territory of Ukraine.
In addition, my long-time comrade and most aggressive person, Goga Tskhakaia, has been appointed advisor to my friend, the Minister of Defense of Ukraine, Mikhail Fedorov.
This is especially important now, when Ukraine has successes on the front.
Also, the head of the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine, Semen Krivonos, who was a member of my team in Kiev and Odessa for 5 years, continues to work successfully.