გარდაიცვალა რესპუბლიკელი სენატორი ლინდსი გრემი
გარდაიცვალა რესპუბლიკელი სენატორი ლინდსი გრემი. ამის შესახებ ინფორმაცია გრემის სოციალური ქსელის ანგარიშზე გამოქვეყნდა.
მედიის ცნობით, 71 წლის პოლიტიკოსის გარდაცვალების მიზეზი ხანმოკლე ავადმყოფობა გახდა.
„სენატორ გრემის ოჯახი აფასებს ამ დროს ლოცვებს და ითხოვს კონფიდენციალურობის დაცვას ამ წარმოუდგენლად რთულ პერიოდში“, – ნათქვამია განცხადებაში.
მედიის ცნობით, გრემი ცოტა ხნის წინ დაბრუნდა კიევიდან, სადაც ოფიციალური ვიზიტით იმყოფებოდა და უკრაინის პრეზიდენტს, ვოლოდიმირ ზელენკსის შეხვდა.
გრემი აშშ-ის სენატში 2002 წელს აირჩიეს. ამასთან, გრემი აშშ-ის პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის ახლო მოკავშირე და სენატის საბიუჯეტო კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
„გარდაიცვალა სენატორი ლინდსი გრემი, ერთ-ერთი უდიდესი ადამიანი და სენატორი, ვინც კი ოდესმე მინახავს! ის ყოველთვის შრომობდა და ნამდვილი ამერიკელი პატრიოტი იყო. ლინდსი ძალიან მოგვენატრება!!!“ – წერს დონალდ ტრამპი.

Republican Senator Lindsey Graham has died
Republican Senator Lindsey Graham has died. The information about this was published on Graham’s social media account.
According to media reports, the cause of death of the 71-year-old politician was a short illness.
“Senator Graham’s family appreciates the prayers at this time and requests privacy during this incredibly difficult time,” the statement said.
According to media reports, Graham recently returned from Kiev, where he was on an official visit and met with Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
Graham was elected to the US Senate in 2002. In addition, Graham was a close ally of US President Donald Trump and chairman of the Senate Budget Committee.
"Senator Lindsey Graham, one of the greatest people and senators I have ever known, has passed away! He was always a hard worker and a true American patriot. Lindsey will be greatly missed!!!" Donald Trump wrote.